Zabiegi Retises CT yellow peel

Zabieg oparty na wysokim stężeniu retinolu i witaminy C.

10% glukozyd askorbylu - jest jedną z bardziej stabilnych form witaminy C, która zachowuje dłużej swój potencjał aktywności biologicznej w skórze. Stymuluje syntezę kolagenu przez fibroblasty, wyłapuje wolne rodniki i hamuje stan zapalny skóry, eliminuje rumień i zaczarwienienie spowodowane promieniowaniem UV. Hamuje syntezę melaniny w melanocytach.


4% retinol - jest retinoidem, z którego powstaje kwas retinowy - substancja organiczna działająca jako regulator dyferencjacji komórkowej w różnych organach, tkankach, a także w skórze. Odżywia skórę, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry utraconą z biegiem czasu stymulując fibroblasty do syntezy cząstek tkanki łącznej, konkretnie kolagenu. Redukuje poziom melanoproteinaz w macierzy skórnej, cząstek destruktywnych, które zagrażają integralności strukturalnej skóry. Ponadto retinol łagodzi plamy spowodowane nadmierną ekspozycją na promienie UV, regulując profilerację i ruchomość melanocytów.

Efekty zabiegu

Reguluje hiperaktywność pobudzonych melanocytów, dzięki temu zmniejsza i rozjaśnia plamy. Złuszcza i odświeża skórę przez znormalizowanie procesu keratynizacji. Zwiększa poziom nawilżenia skóry dzięki syntezie kwasu hialuronowego, czynnika NMF oraz kolagenu i elastyny.

Przeciwwskazania

Uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu, aktywne stany zapalne, terapia izotretinoiną, ciąża, okres karmienia piersią, nowotwory.