IPL Ellipse Light

INTENSYWNE ŹRÓDŁO ŚWIATŁA NOWEJ GENERACJI

IPL Ellipse Light alternatywa lasera do trwałego usuwania zbednego owłosienia,naczyń, przebarwień i fotoodmładzania.

IPL jest urządzenie nowej generacji, które emituje energię podobną do laserowej, ale o znacznie szerszym zakresie długości fali od 400 do 950 lub 1200nm.

Zastosowanie bardzo nowoczesnych technologii filtrów pozwala na udostępnienie takiego widma światła które dla danego przypadku jest najkorzystniejsze do usunięcia konkretnej zmiany przy minimalizacji objawów niepożądanych.

Urządzenie jest zaopatrzone  w 2 aplikatory. Wszystkie aplikatory posiadają bogatą dokumentacje kliniczną. Opatentowany system podwójnej filtracji zapewnia unikalną kombinację zaiegów o niespotykanej dotąd efektywności i małym ryzyku skutków ubocznych.

 

Przeciwskazania do zabiegu:

 • cukrzyca
 • hemofilia
 • porfilia
 • skłonnośc do keloidów
 • kolagenozy /choroby tkanki łącznej/
 • leki światłouczlające
 • sterydy
 • leki przeciwzakrzepowe
 • isotretinoina

W czasie zabiegu, klienta i operatora obowiązuje używanie okularów ochronnych przez cały czas zabiegu.

 

Kiedy stosujemy IPL:

 

 

 • Trwała depilacja włosów, z wyjątkiem bardzo jasnych. Włosy jasne mogą się przerzedzić lub osłabić, ale nie w takim stopniu jak włosy ciemne, które zostaną całkowicie usunięte.
 • Przebarwienia starcze i inne zmiany o charakterze przebarwień, np. plamy starcze na dłoniach, plamy soczewicowate na skroniach i inne.
 • Fotoodmładzanie, czyli odmładzanie skóry pod kątem usuwania zmian posłonecznych: przebarwień, siatki naczyniowej, rumieni, utraty elastyczności.

 

 Metoda ta ujednolica kolor skóry, rozjaśnia, pobudza syntezę kolagenu i elastyny, a więc odmładza skórę.

 

Kiedy pojawiają się efekty?

 

 

 

NIGDY NIE OCZEKUJEMY EFEKTU NATYCHMIASTOWEGO.

 

 

 

W przypadku plam i przebarwień obserwujemy najpierw zbrązowienie. Plamy robią się ciemniejsze, jakby brudne, a następnie w przeciągu 10-12 dni ulegają złuszczeniu. Naczynka robią się bardziej wypukłe, czerwone lub wiśniowe, w następnej kolejności rozjaśniają się, a po następnym zabiegu efekt ten nasila się aż do całkowitego zblednięcia.

 

W przypadku depilacji, najpierw obserwujemy zaczerwienienie, które szybko ustępuje, następnie włosy, których mieszki zostały uszkodzone, jakby odrastają, bowiem obserwujemy, że korzeń włosa wyłania się na powierzchnię skóry. Włosy te łatwo wychodzą, nawet przy wykonywaniu pilingu. Kolejną depilację wykonujemy po 2 miesiącach niezależnie czy włosy są widoczne czy nie, a następną dopiero wtedy, gdy pojawią się kolejne odrosty włosów.

 

 

 

W przypadku usuwania owłosienia nigdy nie możemy zagwarantować całkowitego usunięcia włosów.

 

Składa się na to wiele czynników.

 

Włosy zawierają pigment /melaninę/, który pochłania światło  generowane przez laser i zamienia je w energię cieplną. Ciepło jest transmitowane przez włos ku torebce włosowej, która jest następnie niszczona i pozbawiona możliwości produkcji nowego włosa. Jednakże, jeśli choć jedna komórka z torebki pozostanie, torebka się regeneruje i daje początek następnemu włosowi. Jest to proces kilkumiesięczny, po którym nieliczne włosy mogą się pojawić. Są one słabsze, jaśniejsze mniej widoczne, ale niestety - mogą się pojawić.

 

 

 

Skuteczność zabiegu zależy od poziomu absorpcji światła przez pigment znajdujący się we włosach.

 

Najbardziej efektywne są zabiegi dotyczące włosów ciemnych, przy jasnej skórze.Taki pigment absosrbuje więcej energii, jednocześnie energia nie jest rozproszone na barwnik w skórze, stąd większa absorbacja, większe rozgrzanie mieszka i większe prawdopodobieństwo całkowitego zniszczenia torebki mieszkowej.

 

Istnieje mała granica miedzy energią, która niszczy mieszek i uszkadza skórę. Zwiększenie dawki promieniowania jest niebezpieczne, może doprowadzić do zniszczenia skóry.

 

Zabiegi z użyciem IPL -a są skuteczne jedynie w odniesieniu do włosów pozostających w fazie wzrostu. W czasie trwania cykli, długość i rozkład wzrostu włosów jest spowodowany  wieloma czynnikami, takimi jak: części ciała, gęstość włosów, pochodzenie etniczne,  poziom hormonów, wiek. 

Dlatego, lepiej myśleć o procesie depilacji laserowej jako o ciągle postępującej redukcji owłosienia niż jako o całkowitym usuwaniu owłosienia. U jednych osób przy sprzyjających warunkach dojdzie do całkowitego usunięcia owłosienia, u innych do częściowego. Nikt nie może zagwarantować całkowitego, trwałego usunięcia zbędnego owłosienia. Potrzeba minimum 5 zabiegów wykonanych w odstępach 2 miesięcy, aby się zorientować o skuteczności depilacji.

 

 

UWAGA!!!

 

Im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy lub naczynia, tym mniej zabiegów należy zrobić celem osiągnięcia dobrego efektu. W przypadku skór śniadych efektywność zabiegów jest nieco gorsza lub potrzeba więcej zabiegów do osiągnięcia sukcesu leczniczego.

 

 

www.ellipse.org
www.ellipse.org.pl